Armelit

 

1992 yılından bu yana kendi alanında öncü ve lider bir kuruluş olarak hizmet veren şirketimiz; gerek kurucusu Tahir Bakal’ın halkbilimci kimliği gereği, gerekse şirket ilke kararları doğrultusunda sadece kültür endüstrisi içinde geleneği yaşatmak ve geliştirmek üzerinden hareket etmektedir.

Uzun yıllar boyu geleneksel Türk halk dansları, kostüm ve motiflerini aslına sadık kalarak üreten şirketimiz; son yıllarda okulların ihtiyaçları doğrultusunda animasyon, modern dans, müzikal, drama gibi alanlarda üretim faaliyetlerine başlamış ve devam etmektedir.

80.000 takımı aşkın kiralık kostüm ve 30.000 takım kiralık geleneksel ve animasyon takı, aksesuar stoğu ile eğitim kurumlarımızın, dernek ve kuruluşların özel gün, milli bayram, yıl sonu gösterileri gibi faaliyetlerini desteklemekteyiz.

Referanslarımız arasında Bahçeşehir Okulları, Bilfen Eğitim Kurumları, Doğa Eğitim Kurumları, Eyüpoğlu Okulları, Gaziantep Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Irmak Okulları, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Modafen Koleji, Yeditepe Üniversitesi bulunmaktadır.

Çözüm ortaklığı yaptığımız projelerden bazıları ise Anadolu Ateşi, Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali, EXPO 2016, Erzurum Universiade Kış Olimpiyatları, EYOF 2011 Trabzon Avrupa Gençlik Olimpiyatları, Etnospor Kültür Festivali, Geçilmez 1915-2015’tir.